Slovak Telecommunism

Autor: Michal Valiček | 21.2.2011 o 9:25 | (upravené 22.2.2011 o 4:22) Karma článku: 7,66 | Prečítané:  1861x

Dňa 17. Februára sa v centre podpory spoločnosti T-com udiala dráma (aspoň tak sa tvárila spoločnosť navonok). Pozrime sa na vývoj udalostí z pohľadu bežného zákazníka, mňa.

 

6:00 – Práve sa odohráva jediná skutočná dráma tohto dňa. Vstávanie, čistenie zubov nejakého škaredého, strapatého homelesáka za zrkadlom a súboj titanov na Zlatých pieskoch. Tradične vyhráva dvakrát staršia električka a ja mrznem 6 minút skúmajúc potiacich sa majetnejších občanov v prekúrených autách.

ethernet cables

8:00 – Do kancelárie nemenovaného občianského združenia prichádzajú prví zamestnanci. Pošta a web nejde. Sieťová tlač, skype a internetový stream rádia Viva zázrakom odolávajú.

9:34 – Mnou vedený pedagogický proces bol prerušený telefonátom. No čo už, aj tak to tých grázlov nezaujíma. Dozvedám sa o tragédii v kancelárii. Vykopol som včera večer kábel zo switchu pod stolom?

12:59 – Prichádzam na miesto nešťastia. Miestnosťami sa ťahá nezvyčajný kľud. T-com telefonický support bol absolútne preťažený, čo sa vyriešilo automatickým odkazom: „O poruche sme informovaní a naši technici intenzívne pracujú na jej náprave.“

13:01 – Odhaľujem nefunkčné DNS. Nepoužil som žiadnu sofistikovanú fintu, proste Chrome oznámil “Domain resolve error”.

13:02 – Balík lacných medovníčkov si vyberá svoju daň.

13:11 – Od kamaráta sa cez skype podarilo vyžobrať IP adresu jeho DNS servra.

13:15 – Po statickej konfigurácii siete na všetkých piatich počítačoch internet funguje. DHCP slovenských telekomunistov stále poctivo nastavuje nefunkčný DNS server na svojich ostatných ovečkách.

16:34 – Prichádzajú plody intenzívnej práce technikov, DNS stroje T-comu začali poslúchať.

Záver? Riešenie ktoré som použil sa dalo aplikovať okamžite na DHCP a tak by už zvyknutý zákazník po prvom resete routera získal opäť fungujúce služby (T-com nemá patent na DNS a existuje nespočetné množstvo ďalších použitelných mirrorov po celom svete, dokonca T-com má určite menšiu armádu záložných DNSiek). T-com evidentne tento banálny problem neriešil a spoľahol sa na…ťažko povedať na čo…jednoducho im to bolo asi jedno. Odstrihneme support nech tí otravní zákaznici nevyvolávajú a poďme na pivko. Zlatí komunisti…

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?