Slovak Telecommunism

Autor: Michal Valiček | 21.2.2011 o 9:25 | (upravené 22.2.2011 o 4:22) Karma článku: 7,66 | Prečítané:  1861x

Dňa 17. Februára sa v centre podpory spoločnosti T-com udiala dráma (aspoň tak sa tvárila spoločnosť navonok). Pozrime sa na vývoj udalostí z pohľadu bežného zákazníka, mňa.

 

6:00 – Práve sa odohráva jediná skutočná dráma tohto dňa. Vstávanie, čistenie zubov nejakého škaredého, strapatého homelesáka za zrkadlom a súboj titanov na Zlatých pieskoch. Tradične vyhráva dvakrát staršia električka a ja mrznem 6 minút skúmajúc potiacich sa majetnejších občanov v prekúrených autách.

ethernet cables

8:00 – Do kancelárie nemenovaného občianského združenia prichádzajú prví zamestnanci. Pošta a web nejde. Sieťová tlač, skype a internetový stream rádia Viva zázrakom odolávajú.

9:34 – Mnou vedený pedagogický proces bol prerušený telefonátom. No čo už, aj tak to tých grázlov nezaujíma. Dozvedám sa o tragédii v kancelárii. Vykopol som včera večer kábel zo switchu pod stolom?

12:59 – Prichádzam na miesto nešťastia. Miestnosťami sa ťahá nezvyčajný kľud. T-com telefonický support bol absolútne preťažený, čo sa vyriešilo automatickým odkazom: „O poruche sme informovaní a naši technici intenzívne pracujú na jej náprave.“

13:01 – Odhaľujem nefunkčné DNS. Nepoužil som žiadnu sofistikovanú fintu, proste Chrome oznámil “Domain resolve error”.

13:02 – Balík lacných medovníčkov si vyberá svoju daň.

13:11 – Od kamaráta sa cez skype podarilo vyžobrať IP adresu jeho DNS servra.

13:15 – Po statickej konfigurácii siete na všetkých piatich počítačoch internet funguje. DHCP slovenských telekomunistov stále poctivo nastavuje nefunkčný DNS server na svojich ostatných ovečkách.

16:34 – Prichádzajú plody intenzívnej práce technikov, DNS stroje T-comu začali poslúchať.

Záver? Riešenie ktoré som použil sa dalo aplikovať okamžite na DHCP a tak by už zvyknutý zákazník po prvom resete routera získal opäť fungujúce služby (T-com nemá patent na DNS a existuje nespočetné množstvo ďalších použitelných mirrorov po celom svete, dokonca T-com má určite menšiu armádu záložných DNSiek). T-com evidentne tento banálny problem neriešil a spoľahol sa na…ťažko povedať na čo…jednoducho im to bolo asi jedno. Odstrihneme support nech tí otravní zákaznici nevyvolávajú a poďme na pivko. Zlatí komunisti…

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.

ŠPORT

Pánik hrá ako kráľ. V Chicagu raz môže nahradiť Hossu

Hokejový svet zaujal efektivitou, bodyčekmi a húževnatosťou.

DOMOV

Štátna poisťovňa je v rekordnej strate 137 miliónov eur

Štátna poisťovňa bola v strate aj v minulosti, štát jej vždy pomohol.


Už ste čítali?