Pozývame Vás na konferenciu Junior Internet

Autor: Michal Valiček | 23.2.2011 o 13:15 | (upravené 23.2.2011 o 15:06) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  879x

V dňoch 11. a 12. marca sa v priestoroch konferenčnej sály hotela Barónka už po šiestykrát stretne talentovaná IT mládež. Prezentovaním svojich webových stránok, grafických prác a textov na témy blízke informačným technológiám dokážu, že sociálne siete a podobné lákadlá úplne nevytlačili kreativitu a túžbu po poznaní za monitorom.

Otvorenie JI 2010

Otvorenie konferencie v roku 2010 prestrihnutím sietového kábla. Zlava Ing. Jozef Ristvej, PhD – predseda AMAVETu., Jean-Claude Guiraudon – honorárny prezident MILSETu, prof. RNDr. Ludovít Molnár, DrSc. – dekan Fakulty informatiky a informacných technológií, Roberto Hidalgo – prezident MILSETu

 

História projektu

Prvá konferencia bola zorganizovaná pred 12 rokmi v Prahe. Nápad pochádza od vtedy 12-ročného Jirku Peterky, ktorého rodičom sa idea pozdávala a spoločne vytvorili niečo, čo sa postupne rozšírilo do všetkých krajín Višegrádskej štvorky. Junior Internet pomohol naštartovať viaceré mimoriadne úspešné spoločnosti. Jedna z troch najrýchlejšie rozrastajúcich sa spoločností spravujúcich servery v ČR, ďalší doslova megalomanský projekt RedBoss, ktorého hodnota ešte pred maturitou jeho zakladateľa presiahla hranicu 10 miliónov českých korún. Aj keď na Slovensko sa myšlienka dostala až o 6 rokov neskôr a nestihla tak zázračnú éru tohto média, osudy Junior Internetu a úspešných mladých podnikateľov, živnostníkov sa rovnako viackrát pretli a stále sa medzi študentmi objavujú mimoriadne talenty, ktorým takto môžeme pomôcť s neľahkými začiatkami.

Súčasnosť

Snahou organizátorov JuniorInternetu je vytvoriť základňu pre mladých ľudí a umožniť im lepšie podmienky rozšírením ich obzorov a sprostredkovaním inak ťažko získateľných kontaktov. V programe sa nachádza niekoľko prednášok, ktoré povedú osobnosti tak z komerčnej ako aj akademickej sféry. Veľkým lákadlom býva každoročne polhodinka počas ktorej nás docent Andrej Ferko z „matfyzu“ prevedie úskaliami tvorivého procesu a osvedčenými praktickými postupmi od svetovo uznávaných odborníkov tak, ako ich prednáša na fakulte. Ak si spoločne s ním chcete počas prednášky zakričať aha, haha alebo hm, mali by ste čo najskôr popremýšľať nad svojou prihláškou. Rovnako zaujímavé budú prezentácie odborníkov na témy kreatívneho písania, chodu redakcie a doménovej kriminality.

Odovzávanie cien na konferencii v roku 2010

Odovzávanie cien na konferencii v roku 2010. Zľava, dekan FIIT Prof. RNDr. Ľudovít Molnár, DrSc., ocenený autor Jozef Chvostaľ, Milan Ištván z OZ Partnerstvá pre prosperitu.

Víťazi si okrem hodnotných cien od našich partnerov odnesú aj pozvánky na medzinárodné sympózium JuniorInternetu v poľskej Vroclave a ocenení autori v kategórii JuniorErb si prevezmú uznanie z rúk predstaviteľov Českej vlády na konferencii Internet ve Státní Správě a Samosprávě, kam každoročne prichádza cez 2000 politikov zo strednej Európy diskutovať na témy informatizácie štátneho sektoru, ktorej určite prispievajú aj naši účastníci prácou na portáloch zameraných na obce, mestá, regióny a turizmus.

O organizátorovi

Organizátorom podujatia je Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá už 20 rokov popularizuje vedu a techniku prostredníctvom medzinárodných podujatí a mládežníckych klubov po celom Slovensku. Každoročne pozýva mladých vedcov na Festival vedy a techniky, ktorý je vstupnou bránou na najprestížnejšie svetové prehliadky a súťaže. V roku 2002 hostili najväčšie mladé talenty z celej Európy na podujatí ESE a tento rok to bude dokonca celosvetová súťažná prehliadka Expo-Sciences International v Bratislavskej Inchebe počas prvého letného mesiaca.

Ak poznáte mladých tvorcov webov, grafikov a záujemcov o informačné technológie, povzbuďte ich v podaní prihlášok. Rovnako aj Vás srdečne pozývame na konferenciu, ktorá je otvorená verejnosti. Deadline prihlášok je oficiálne stanovený na dnešnú polnoc, ale bude onedlho predĺžený do nedele 27.2.2011. Následne sa registrácie presunú do hodnotiaceho systému, kde odborná porota vyberie najlepšie a ich autori budú vyzvaní na prezentáciu počas konferencie, kde porota vyberie a ocení najlepších z najlepších. (Stránka konferencie)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?